Vyberte stránku
Skládáme sportovní puzzle

DEN SE SPORTEM

Připravujeme pro děti i dospělé DEN SE SPORTEM. Máte možnost vyzkoušet si pod vedením trenéra některý ze sportů, naučit se základy, pravidla a třeba si ho zahrát se skupinou dalších sportovních nadšenců. Na této stránce najdete všechny podrobnosti k připravovaným akcím a můžete se podívat na to, jak se nám ty proběhlé, povedly.

NOVOROČNÍ MINIORIENŤÁK 2024

 

01.01.2024

Start před Obecním úřadem v Hrusicích od 14.00 – 16.00 hod.

Nový rok 2024 se kvapem blíží a tak Vás zvu na další, letos už čtvrtý ročník Novoročního Miniorienťáku. Pojďte rok 2024 přivítat na čerstvém vzduchu, pospolu a s radostí. To totiž vídám na tvářích malých i velkých účastníků a přiznávám, že mi to dělá velkou radost. Letos se vypravíme ke dvanácti měsíčkům. 

Děti si mohou vyzkoušet práci s mapou a proběhnout se. Nebo projít. Ale být na čerstvém vzduchu a hýbat se. A dospělí se nudit nebudou.

Cože! Na jahody teď v zimě? Čiré bláznovství, že? Ale z pohádky víme, že to možné je. A tak to otestujeme během letošního Miniorienťáku. Zvládnete najít a donést kvítí, jahody i sladká jablíčka?

Pro děti i pro dospěláky jsme opět připravili orientační hru. Nebudete potřebovat buzolu, ale mapy určitě použijeme. Budeme se snažit zorientovat podle důležitých bodů. Trasu si mohou starší děti proběhnout samy, třeba v rámci tréninku. A mladší ji mohou projít s rodiči. Hra je koncipována tak, aby se nenudili ani dospěláci. Alespoň v to doufáme. Celá hra je letos inspirována pohádkou Tři bratři (není na škodu se na ní podívat) a hlavně její částí o Marušce, která má zlou sestru i macechu. Uděláme si takové malé kouzlo u nás v Hrusicích a i my zkusíme najít v lednu kvítí, jahody a jablíčka. Povede se to?

PS: A jakpak se mají Olafové, které jsme zachránili loni? Nerozmrzli přes léto?  🙂 

NOVOROČNÍ MINIORIENŤÁK 2023

 

01.01.2023

Start před Obecním úřadem v Hrusicích od 14.00 – 16.00 hod.

Rok se s rokem sešel a je tu zase další ročník Novoročního miniorienťáku. Jsem moc ráda, že se z této akce stává pěkná tradice. A tak Vás zvu, abyste přivítali Nový rok 2023 pohybem a zábavně. Pomozte zachránit rozkutáleného sněhuláka.

Děti si mohou vyzkoušet práci s mapou a proběhnout se. Nebo projít. Ale být na čerstvém vzduchu a hýbat se. A dospělí se nudit nebudou.

Znáte ho. Sněhulák Olaf má rád vřelá objetí, ale taky je pěkně neposedný. Tentokrát se rozkutálel v okolí Hrusic. Sám neví, kde má hlavu a kde nohy. Pomůžete mu, aby se zase poskládal?

Pro děti i pro dospěláky jsme opět připravili orientační hru. Nebudete potřebovat buzolu, ale mapy určitě použijeme. Budeme se snažit zorientovat podle důležitých bodů. Trasu si mohou starší děti proběhnout samy, třeba v rámci tréninku. A mladší ji mohou projít s rodiči. Hra je koncipována tak, aby se nenudili ani dospěláci. Alespoň v to doufáme. Celou hrou nás provede postava sněhuláka Olafa. Potřebuje totiž zachránit. Samou radostí se rozkutálel v okolí Hrusic a neví, kde mu hlava stojí. Pomůžete mu, aby mohl zase rozdávat vřelá objetí?

PS: Pes Bohoušek, kterému jste pomohli loni, si zvyknul na lepší stravu a daří se mu výborně 🙂 

HLEDÁNÍ ROZKUTÁLENÉHO SNĚHULÁKA se opravdu vydařilo. Sněhuláka Olafa zachránilo společně téměř 50 malých zachránců. Občas jsme si z Olafa udělali trochu legraci, když jsme mu dali nohy na hlavu a vlásky jako ocásek. Byl ještě legračnější než obvykle. 😉 Ale důležité je, že všichni zachránění Olafové byli kompletní a i přes jarní teplotu se neroztáli! Na trase se nikdo neztratil. Kloubouk před těmi, kteří to v Hrusicích neznají a přesto se samostatně vydali na cestu. Klobouk dolů před všemi zachránci. Letos byla trasa delší, přesto ji všichni zvládli v parádním čase. A to setkání se u kelímku s něčím teplým a rozzářenýma dětskýma očkama byla tou nejlepší odměnou. Tak zase za rok! Moc se těším.

Foto: Leonard Beitler

NOVOROČNÍ MINIORIENŤÁK 2022

 

01.01.2022

Start před Obecním úřadem v Hrusicích od 14.00 – 16.00 hod.

Přivítejte Nový rok 2022 pohybem a zábavně. Pomozte nakrmit psa Bohouše.

Děti si mohou vyzkoušet práci s mapou a proběhnout se. Nebo projít. Ale být na čerstvém vzduchu a hýbat se. A dospělí se nudit nebudou.

Pes Bohouš se na Silvestra hrozně přejedl a jeho novoročním předsevzetím je držet dietu. Pomůžeme Bohoušovi začít a donést mu zdravé granulky?

Pro děti i pro dospěláky jsme tentokrát připravili orientační hru. Nebudete potřebovat buzolu, ale mapy určitě použijeme. Budeme se snažit zorientovat podle důležitých bodů. Trasu si mohou starší děti proběhnout samy, třeba v rámci tréninku. A mladší ji mohou projít s rodiči. Hra je koncipována tak, aby se nenudili ani dospěláci. Alespoň v to doufáme. Celou hrou nás provede postava psa Bohouška pro kterého budeme sbírat granulky, aby se konečně začal stravovat zdravě. Uvidíme, jak dlouho mu tohle psí předsevzetí vydrží :-).

NOVOROČNÍ KRMENÍ BOHOUŠKA se povedlo. Bohoušek má zdravé krmení na celý rok a vzhledem k tomu, kolik dětí mu pomohlo, určitě své novoroční předsevzetí dodrží. Děti se krásně zorientovaly podle mapy  (no dobře, někdy za pomoci dospěláků) a našly všechny granule. Někteří si miniorienťák opravdu zaběhli – tleskáme!!! A někteří dospěláci prokázali, že horské drama Bohouš znají velmi dobře. Vládla příjemná nálada i příjemné, téměř jarní počasí. Děti dostaly sladkou odměnu a občerstvily se čajíkem. Dospělí většinou svařákem. Účast byla hojná a doufáme, že se zase za rok sejdeme. Nad tématem již usilovně dumáme :-).

Přejeme, ať i vy si splníte svá předsevzetí (pokud si je vůbec dáváte).

nordic walking

V sobotu 16.10.2021 ve 13.00 hod před Obecním úřadem v Hrusicích

Lekce s báječnou instruktorkou Eliškou. Hole zapůjčíme. Vstupné dobrovolné.

Řekneme si něco k teorii. Ale hlavně nacvičíme správnou techniku, kterou využijeme při procházce podzimní přírodou (délka bude přizpůsobena skladbě účastníků). A cestou zvládneme i kafíčko.

Rezervujte si místo a hole na zapůjčení včas přes náš e-mail: sportynazkousku@gmail.com nebo telefonicky: 603 826 397

Nordic Walking (neboli severská chůze) je sportem pro všechny věkové kategorie. K jejímu provozování potřebujete speciální hole. To, a dobré obutí úplně stačí. Nordic walking můžete provozovat prakticky kdekoliv, kde je možná běžná chůze. Ale v přírodě je to samozřejmě se spoustou benefitů. 

Při správné technice chůze s holemi zapojíte až 90% všech svalů. Je to tedy velmi všestranný pohyb. A také se při něm spaluje mnoho kalorií. Svižnější chůze může mít stejný účinek jako běh, ale nezatěžujete tolik klouby.

Při nordic walkingu máte v hůlkách oporu, zároveň díky nim dokážete jít mnohem rychleji než při chůzi bez nich. Posílí se vaše paže, zlepšíte si koordinaci i dýchání. Náročnost si můžete přizpůsobit dle svých schopností a sport je možné provozovat celoročně. Je snad nějaký důvod proč to nevyzkoušet?

Sobotní NORDIC WALKING se moc vydařil. Dopolední pošmourno vystřídalo po poledni sluníčko, takže jsme se zahřáli nejen chůzí. Skvělá lektorka Eliška Kasinová nás provedla nejen teorií Nordic walking, ale hlavně technikou. Nešetřila odměnami 😀 a dobrou náladou. A ta se krásně přenesla na všechny zúčastněné. A přesto, že jsme přišli proto, abychom se především hýbali a naučili se něco nového, všichni jsme se těšili na báječné zastavení v Café33 v Senohrabech. ☕️🍰 Ušli jsme krásných 6,3 km podzimní Ladovskou krajinou. A nutno říct, že moje tělo poznalo, že nešlo o běžnou chůzi. 😉 Děkuji všem účastníkům. Bylo to nádherné, veselé, poetické i sportovní odpoledne.

cesta za srdcem

Kdykoliv o víkendu 01. – 02. 05. 2021

Začátek je v Hrusicích blízko lip u Božích muk (naproti Sokolovně) a za srdcem vás dovedou nápovědy a značky.

Projděte se na čerstvém vzduchu sami nebo s někým, koho máte rádi. Vyzkoušejte si různé druhy sportů (ale nemusíte). Poznejte okolí Hrusic, užijte si přírodu. Odneste si to své srdce.

Projděte si Cestu za srdcem.

Projděte si cestu se srdcem.

Možná ho máte na dlani, 

snad ne v kalhotách,

ale určitě ho máte na pravém místě.

Na cestě za srdcem Vás povedou značky. Nemusíte se bát, že zabloudíte. Cestou za srdcem se potkáte s různými sporty. Můžete si zaskákat přes švihadlo, zakroužit s obručí, vyzkoušet Slack line, zaházet si s frisbee nebo zavzpomínat, jaké hry jste si hráli jako malí ;-).

Počasí tentokrát Cestě za srdcem moc nepřálo. I tak se našlo několik statečných účastníků, kteří prošli celou trasu nebo alespoň některou část. Úspěch mělo třeba švihadlo nebo skákání přes gumu. Všichni, kteří došli do cíle byli odměněni srdcem a malou sladkostí.